18 yıldır hepimizin ortak sevdası…

1905 AGS AFET YARDIMLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
1905 AGS AFET YARDIMLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

1905 AGS (Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği) tarafından Ankara Sanayi Odası Meclis Salonu’nda 1905 AGS üyeleri için “Afet Yardımları Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

1905 AGS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AGS üyelerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda 6 Şubat'tan bu yana derneğin depreme dair neler yaptığı, bundan sonra neler yapacağı ve yardım kampanyaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasında 1905 AGS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Bayraktar, derneğe destek veren herkese teşekkür ederek, şunları söyledi:“Tüm dünya ve özellikle de ülkemiz adına sağlık ve umut dolu bir yıl olmasını temenni ederken, 2023 yılının 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tüm ülkemizi etkileyen deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Depremin bugün 17. günü ve sadece orada yaşayanlar enkaz altında kalmadı. Bizler de günlerdir ruhsal olarak enkaz altındayız.

Millet olarak toparlanmamız, yaralarımızı sarmamız, kayıplarımızı anarak ayağa kalkmamız biraz zaman alacak. Önümüzde uzun bir süreç var ve bu süreçte sadece bir olursak ve umudumuzu kaybetmezsek güçlü kalabiliriz.

Kuvayi milliye ruhu içerisinde ülkemizin bu felaketin üstesinden geleceğine ve yurdumuzu en kısa sürede yeniden inşa edeceğimize inanıyorum. Sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile bitirmek istiyorum.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!' Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Biz hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyeceğiz ve yaralarımızı birlikte saracağız.”

1905 AGS üyesi ve Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç’ın da katıldığı toplantıda ASO Başkanı, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan büyük depremlerin ardından ASO’nun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.

1905 AGS Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Pınar Pekbaş 1905 AGS Dayanışma Planı’nı sundu ve üyelerin sorularını yanıtladı.

Toplantısının sonunda Uzman Psikolog D. Emel Kalınkılıç “Afet Psikolojisi ve Empatisi” konusunda değerli bilgiler verdi.

Emel Kalınkılıç, yastaki insanlara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve onlara ne söylediğimize, nasıl söylediğimize, onlarla nasıl ilişki kurduğumuza dikkat etmemiz gerektiğine dikkat çekti.

 

 

 


Diğer Haberler

23/03/2023

1905 AGS YÖNETİM KURULU BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ

...

Devamını Oku

23/03/2023

1905 AGS BAŞKANI'NDAN İLK MESAJ

...

Devamını Oku

16/03/2023

TEŞEKKÜRLER SAYIN ÖZGÜR BAYRAKTAR

...

Devamını Oku