19 yıldır hepimizin ortak sevdası…

12 Kasım 2004 tarihinde kurulan ve 19 yıldır Galatasaray ortak sevdası ile yola çıkılan 1905 AGS'nin ana hedefi Galatasaray’ın genetik kodlarını koruyarak Galatasaray Spor Kulübü'ne hiç bir menfaat gözetmeksizin hizmet etmek ve Kulübün çıkarlarını gözetmektir. Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 AGS), Galatasaray Spor Kulübü bünyesinde bulunan ve tüzükte yer alan, kulüp tarafından akredite edilmiş Türkiye’deki iki dernekten birisidir.

AMAÇ: Ortak menfaatin sadece Galatasaray olduğu bir oluşumla Galatasaray Spor Kulübü'ne hizmet etmek, kulübün çıkarlarını gözetmek, kulübe bağlı yönetim kadroları ile ortak projeler ve politikalar üretmek. Galatasaray terbiyesinden ve Galatasaray eğitim kurumları kültüründen ayrılmadan Galatasaray’ın genetik kodlarını korumak.

1905 AGS, Galatasaray’ın tüm branşları ile gerçek bir spor kulübü olduğunu hiç unutmadan Futbol, Basketbol, Voleybol gibi ana branşlar yanında kulüp bünyesindeki yan branşlara da her daim destek veren bir dernektir.